Sports Achievement

 

 

 

Sports Achievement last four year

 

Name of the Player

Event

Level

Remark

2011-12
Mohini Yamger

Volley Ball

Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Ashwini Survase
Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Snehal Kadam
Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Ujjwala Kale
Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Jenifar Pathan
Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Ashwini Deshpande
Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Joyti Kanchi

Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Soniya Shinde

Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Swarupa Rani

Volley Ball
Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Gold Medal

Dhanashri Patil

Base Ball

Interuniversity

Participation

Savitri Mohite

Base Ball

Interuniversity
Participation

Pramod Sawant

Base Ball

Interuniversity
Participation

Vinod Umate

Base Ball

Interuniversity
Participation

Suhash Desai

Soft Ball

Interuniversity
Participation

Gajanan Bhosale

Soft Ball

Interuniversity
Participation

Sagar Gambire

Kabaddi

Interuniversity & Ashwamedha

Participation

Manojkumar Patil

Kabaddi

Ashwamedha

Participation

Pournima Pilley

Fencing

Interuniversity
Participation

Azarruddin Sayyad

Fencing

Interuniversity
Participation

Shailesh Patil

Swimming

Interuniversity
Participation

Vijay kumar Ghatage

Boxing

Interuniversity
Participation

ArunĀ  Shinde

Football

Interuniversity
Participation
 
Name of Game
Name of Players
Name of Game
Name of Players

2010-2011

Volley Ball(Girls)

1. kale U.S.

2. Shinde R.R.

Base Ball(Boys)

1.Sayyad A.I.

2.Bhatmare V.A.

3.Sawale S.A.

Arcery(Boys)

1.Patil M.

2.Chavan D.H.

3.Bhalerao V.J

Kabaddi(Girls)

1.Misal A.S

2.Gambhire S.S.

Hockey(Boys)
1. Dandu P.N.
Soft Ball(Boys)

1.Gapat S.D.

2.Kasture S.V.

3.Ambare D.B.

Basket Ball(Boys)
1. Dolatabadkar T.J.
Cricket(Girls)
1.Deshpande
Fencing(Boys)

1.Fagare A.P.

2.Patil R.

Swimming(Boys)
1.Jawale A.A
2009-2010
Volley Ball(Boys)

1.Sontakke D.M

2.Munale S.S.

Athletics(Boys)

1.Beldar B.S.

2.Yadav D.S

Volley Ball(Girls)
1.Kale U.S.
Power Lifting(Girls)
1.Mane V.S.
Kabaddi(Boys)

1.Ghatage V.S.

2.Ghambhire V.S.

3.Ghadage N.S.

Fencing(Boys)

1.Mulla M.A.

2.Sayyad R.M.

3.Jawale A.A.

Kabaddi(Girls)

1.Shelar S.K.

2.Misal A.S.

Fencing(Girls)

1.Biwas Pritilata

2.Shaikh A.G.

Kho-Kho(Boys)
1.Gaonkar N.N.
Arcery(Boys)
1. Randive S.N.
Soft Ball(Boys)

1.Karale M.M.

2.Patil M.S.

3.Sontakke D.M.

Soft Ball(Girls)

1.Mane V.S.

2.Chavan D.B.

Basket Ball(Boys)
1. Dolatabadkar T.J.
Lawn Tennis(Boys)
1.Vibhute V.S.
2008-2009
Hand Ball(Boys)
1.Rayban S.D.
Hand Ball(Girls)

1.Satpute D.M.

2.Takalikar R.P.

Volley Ball(Girls)
1.Deshmukh K.G.
Kabaddi(Boys)
1.Patil D.A.
Athletics(Boys)

1.Beldar B.S.

2.Satpute D.M.

Fencing(Boys)

1.Soudagare S.R.

2.Sarde N.S.

3.Wadkar A.B.

Fencing(Girls)

1.Misal A.S.

2.Gaikwad S.B.

Power Lifting(Girls)
1.Misal A.S.
Soft Ball(Boys)

1.Nakade G.P.

2.Kekalkar S.S.

Basket Ball(Boys)
1.Dolatabadkar T.J.
Basket Ball(Girls)
1.Deshmukh K.G.
Lawn Tennis(Boys)
1.Vibhute V.S.
Table Tennis(Boys)
1.Thorat K.S.
Swimming(Boys)
1.Jawale A.A.
2007-2008
Hand Ball(Boys)
1.Patil D.A.
Hand Ball(Girls)

1.Patil P.B.

2.Dhage S.D.

Volley Ball(Girls)
1.Mokashi S.Y.
Athletics(Boys)
1.Subhedar R.A.
Kabaddi(Boys)
1.Patil D.A.
Soft Ball(Boys)
1.Godage S.S.
Weight Lifting(Boys)

1.Godage S.S.

2.Keche G.S.

 

 

 

Copyright (c) 2011 coebaeshi.org All rights reserved.     Designed by Saishree consultancy services